Татарстан Республикасы химия укытучылары һәм укытучылары съезды

2019 елның 26 апреле, җомга

Татарстан Республикасында химия белеменең актуаль проблемалары һәм аны үстерү перспективалары турында фикер алышу максатында, Россия Федерациясе Президентының 2018 елның 7 маендагы «2024 елга кадәрге чорга Россия Федерациясе үсешенең милли максатлары һәм стратегик бурычлары турында» гы 204 номерлы Указын үтәү барышында, 25 апрель көнне Казан милли тикшеренү технология университеты базасында Татарстан Республикасы химия укытучылары һәм укытучылары съезды үткәрелде.

Съездда безнең районнан  мәгариф бүлеге медодисты М. В. Ронжина, химия һәм биология укытучыларының РМО җитәкчесе Арефьева Ю. В., Октябрь урта гомуми белем бирү мәктәбе химия укытучысы Габделхакова Р. Р. катнашты.
Химия элементларының вакытлы таблицасына 150 ел тулуга багышланган съездның пленар утырышы тантаналы рәвештә  корпусның түгәрәк залында ачылды. Катнашучыларны ТР Мәгариф һәм фән министрының беренче урынбасары И. Г. Һадиуллин, Д. И. Менделеев исемендәге республика химия җәмгыяте рәисе В. Ф. Миронов, химия фәннәре докторы, корр әгъзасы сәламләделәр. Россия Фәннәр академиясе. КНИТУ ректоры С. В. Юшко «Казан технология университетының Казан химия мәктәбе традицияләрен үстерүдә роле " дигән доклад белән чыгыш ясады. КНИТУ профессоры Барабанов В. П. катнашучыларга «элементларның периодик системасы — хәзерге заманның күренекле казанышы»дигән лекция укыды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: