Каравон

2019 елның 26 мае, якшәмбе

Узган шимбәдә Лаеш муниципаль районының Рус Никольское авылында 27 нче "Каравон" фольклор фестивале узды.
Югары Ослан муниципаль районын Татарстан Республикасының Халык үзешчән коллективы, "Карахуҗа кызлары» вокаль ансамбле һәм" Патрики егетләре» дуэты тәкъдим итте. Аларга фестивальдә катнашкан өчен дипломнар тапшырылды. Тагын бер күңелле яңалык-ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Лев Яковлев җитәкчелегендәге «Калинушка» рус җыры халык ансамбленә акчалата сертификат тапшырды.

Быел фестивальдә Россия төбәкләреннән 144 коллектив катнашты, шул исәптән Татарстан Республикасының 41 районыннан, Чаллы һәм Казаннан (барлыгы 1,6 меңнән артык катнашучы). Халык җырларын башкаручы Марина Девятова бәйрәмнең махсус кунагы булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: