Иртәдән авылда ярминкә гөрләде!

2019 елның 2 октябре, чәршәмбе

Район үзәгендә базар һәр чәршәмбе саен эшләсә дә, бүген көн үзенчәлекле. Барлык пенсионерлар да авыл хуҗалыгы продуктларын ташлама белән сатып алалар, өйгә сатып алынган товарны бушлай алып китәләр. «Волжанка» ветераннар хоры да үз җырларын җырлый, теләге булган һәркемне яшьләр клубы коллективы кайнар чәй, пирожкалар белән сыйлый.... Иртә таңнан мәйдан өстендә таныш моңнар агыла.
Югары Осланлыларны  авыл җирлеге башлыгы урынбасары Вячеслав Раков, район ветераннар советы рәисе Римма Троицкая котлыйлар. Пенсионерлар арасында үткәрелгән конкурсларда «Үрнәк йорт», «Иң яхшы бакча участогы», «Иң чиста подъезд» номинацияләрендә җиңүчеләрне игълан итү бара.
Беренче номинациядә Ибениев А.и., Баранов Б. М., Козин В. М. җиңүчеләргә Мактау грамоталары, кыйммәтле бүләкләр тапшырылды, ә йортларда алынган табличкалар урнаштырылачак.
Икенче номинациядә Мөхәммәтҗанов И.И., Летников г. т., Шугаева Н. С. җиңделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: