Гражданнарны кабул итү турында

2019 елның 15 октябре, сишәмбе

Югары Ослан муниципаль районында гаилә тормышы юбилярларын котлау 2019 нчы елның 15 нче октябрендә Югары Ослан муниципаль районының Карахуҗа авыл җирлегендә алтын туйларын билгеләп үтүче Константин Николаевич һәм Мария Петровна Тарасовларны котлау тантанасы булып узды.

Бергә гомер иткән еллар эчендә ике ул тәрбияләп үстергәннәр, аларга белем биргәннәр. Хәзер бу зур, тату гаилә, анда барысы да бер-берсенә ярдәм итә һәм ярдәм итә. Тормыш юлындагы барлык кыенлыкларга да карамастан, алар үз йөрәкләрендә җылылыкны саклап кала алдылар, аларның игелеген һәм сөйкемлелеген янәшәдәге барлык кешеләрнең – балалары, оныклары һәм гади танышлары уты белән яктырталар.

Бергә гомер итүләренең 50 еллыгы уңаеннан Тарасовларның исемнәре «Районның мактаулы юбилярлары» китабына кертелде.  ГХАТ бүлеге җитәкчесе Н. А.Кадыйрова юбилярларга сәламәтлек, иминлек, тынычлык һәм озын гомер теләде, Югары Ослан муниципаль районы башлыгы М. Г. Зиатдиновның Рәхмәт хатын һәм истәлекле бүләк тапшырды. Юбилярлар адресына Карахуҗа авыл җирлеге башлыгы С.А. Сакин, балалары, туганнары һәм якыннары исеменнән бик күп җылы сүзләр әйтелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: