Югары Ослан авыл җирлегендә үзара салым буенча референдум уза

2019 елның 17 ноябре, якшәмбе

Бүген, 2019 елның 17 ноябрендә, Югары Ослан авыл җирлеге территориясендә үзара салым буенча референдум уза.
Сайлау участокларының ишекләре иртәнге җидедә ачылды. Тавыш бирүдә торган сорау: "Сез 2020 елда җирле референдумда катнашу хокукына ия һәм алдагы эшләрне башкару буенча җирле әһәмияткә ия мәсьәләләрне хәл итүгә алынган акчаларны җирле әһәмияттәге мәсьәләләрне хәл итүгә юнәлдерү хокукына ия булган авыл җирлегендә яшәүче һәр кешедән 400 сум үзара салым кертүгә килешәсезме?:
 - Югары Ослан авылының җәяүлеләр зоналарын төзекләндерү; - Киров бистәсендә зиратка автомобиль юлы төзү?» Иң беренчеләрдән булып сайлау участогында Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары Сергей Осянин тавыш бирде. Сезнең референдумда актив катнашуыгызны сорыйбыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: