март, 2017 ел
сишәмбе

Бүген Югары Ослан авыл җирлеге бинасында авыл җирлеге башлыгы урынбасары В.Раков,  иҗтимагый оешма җитәкчесе Рифкать Халиков, депутат Н.Муфталиев, Буа электр челтәре компаниясе филиалы башлыгы В. Караевлар катнашында чираттагы гражданнарны кабул итү булды.

РФ Хөкүмәте карары нигезендә Ана капиталы түләүнең сроклары кими. Алдагы елларда гаризаны карау һәм акча күчерү 2 айга сузылган булса, хәзер ул процедурага бары тик 1 ай 10 көн җитә.

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесенең беренче урынбасары В.Тимиряев гражданнарны кабул итте.

Бүген район Башкаррма комитеты җитәкчесе Л.Хәкимҗанов гражданнарны кабул итте.

Кадерле дуслар!

17 нче марта район культура йортында якташыбыз композитор Риф Гатауллинның иҗат кичәсе булачак.

Язучы, публицист, иҗтимагый эшлекле В.Г.Григорьев үзенең 80 яше туларга 2 көн калгач үлеп китте. Ләкин аның китаплары миллионлаган кешегә мәгълүм.

Бар кеше дә бүләк алырга ярата. Бигрәк тә бүләк чын күңелдән булса Күптән түгел районның картлар һәм инвалидлар йортында яшәүчеләр кухня техникасы һәм тәм-томнар кабул итеп алды.

Льготалы кредит башланганнан бирле Югары Ослан районында үзенең шәхси хуҗалыгы булган 1118 граждан 263,6 млн. сумлык кредит алган.

ТР ның Росреестр идарәсе күчемсез милекне регистрацияләү законнарының яңаруын искәртә. Мондый төр эш белән беренче шөгыльләнүчеләр  кадастра учеты һәм хокукларны регистрацияләү барганда күп тапкырлар ялгышалар.

13нче март көнне Вахитов авыл җирлегендә ҖЧҖ “Мостостроительное управление” хезмәткәрләре Бакча-Сарай авылына бара торган юлда бетон труба төзү эшләрен төгәлләнде квадрат тимер-бетон балдаклар урнаштырып бетерделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: