март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген район административ комиссиясе Түбән Ослан һәм Печище авыл җирлекләренә чыгып андагы административ тәртип бозуларны тикшерде, анда йорт яны территориясендәге чисталык, төзеклелеккә игътибар бирде һәм гражданнар белән әңгәмә уздырды.

Район административ комиссиясе Югары Ослан халкы һәм кунакларына түбәндәге мәгълүматны җиткерә:

Бүген Буа районында агымдагы елның язгы кыр эшләренә әзерлеге турында производство утырышы булып узды. Аны ТР авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министры урынбасарлары Т. Г. Таһирҗанов һәм И.Х. Габдрахманов уздырды.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

Сезнең игътибарыгызга Буа электр челтәре компаниясе профилактик һәм ремонт эшләре башкарганлыктан, 3 – 25 нче апрель көннәрендә электр хуҗалыгы объектларында ут сүнеп торачагын хәбәр итә.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

Сезнең игътибарыгызга Буа электр челтәре компаниясе профилактик һәм ремонт эшләре башкарганлыктан, 26 – 27 нче апрель көннәрендә электр хуҗалыгы объектларында ут сүнеп торачагын хәбәр итә.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

Сезнең игътибарыгызга Буа электр челтәре компаниясе профилактик һәм ремонт эшләре башкарганлыктан, 24 нче апрель көннәрендә электр хуҗалыгы объектларында ут сүнеп торачагын хәбәр итә.

XVII нче ачык телевизион яшьләр фестиваленең «Созвездие – Йолдызлык - 2017» район этабы тәмамланды.

90 яшь! Бу бик лаеклы яңгырый! Брек авыланда яшәүче Миннегөлсем Әхмәтҗан кызы Мөлековага бүген шул уңайдан РФ Президентының Котлау хатын җиткерделәр. Аңа 14 нче мартта 90 яшь тулды.

Яшүсмерләр клубындагы бассейн дүшәмбе – җомга көннәрендә 17.30 дан 20.30 сәгатькә кадәр эшләячәк. Су температурасы 25-26 градус тәшкил итә. Билетлар бәясе: кечкенәләр өчен 25 сум, олылар өчен – 100 сум.

Кичә "Без бергә” дип аталган балалар халык иҗаты конкурсының муниципаль этабы дәвам итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: