апрель, 2017 ел
шимбә

Куралово мәктәбендә гражданлык һәм патриотизм программасын тормышка ашыру кысаларында район ветераннар Советы рәисе Р.Троицкая белән очрашу булды. Анда ведомство учетында торган ярдәмгә мохтаҗ балалар да бар иде.

Бүген Югары Ослан мәктәбе укучылары үзләренең укытучылары белән районның күп кенә сфера биналарында: даруханә, китапханә, кибет, “Чемпион” спорт комплексында булдылар, андагы хезмәткәрләр белән татарча әңгәмә алып барырга тырыштылар.

31 нче мартта район үзәк китапханәсендә “Моң” һәм “Диалог” клубы членнары өчен совет композиторы Борис Мокроусовка багышланган  “Онытылмас җыр лиригы” дип аталган музыкаль киоск булып узды.

1 нче апрель – көлке көне Аңа да карамастан, шимбә көнне Югары Ослан Советы һәм Башкарма комитеты җитәкчеләре район башлыгы җитәкчелегендә киңәшмәгә җыелдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: