апрель, 2017 ел
җомга

Район мәктәпләрендә язучы, публицист, иҗтимагый эшлекле В.Г.Распутинның 80 еллыгына багышланган Намус һәм дөреслек дәресләре узды.

Инде 2013 нче елның 21 нче апреленнән бирле авыл җирлекләре органнары үзләренең профессиональ бәйрәмнәрен билгеләп үтәләр. Бу бәйрәмне үткәрү планы һәм андагы чаралар өчен җаваплы кешеләр дә билгеләнгән.

Бүген Ямбулатово авыл җирлегеннән Югары Ослан Советына депутат Анохина М.В. ТР Дәүләт Советының «Мэрхэмэт – Милосердие» дип аталган хатын-кыз депутатларының киңәйтелгән утырышында булып кайтты. Бу җыен Татьяна Ларионова җитәкчелегендә Мамадыш районында узды.

Бүген “Чемпион” спорт клубында Спартакиада кысаларында җиңел атлетика буенча ярышлар булып узды. Анда 8 мәктәп укучылары катнашты.

Балалар йортының “Башлангыч техник модель” түгәрәге членнары “Һәр сыерчыкка – бер оя” дип аталган акциядә катнаштылар.

Бүген, 7 нче апрельдә, район башлыгы Марат Зиатдинов ТР Президенты Р.Миннеханов катнашында узган Росприроднадзорның йомгаклау коллегиясендә булып кайтты.

7 нче апрельдә лайонның үзәк китапханәсендә Югары Ослан гимназиясе укучылары өчен Бөтендөнья сәламәтлек көненә багышланган “Үз сәламәтлегеңне үзең кайгырт” дип исемләнгән дәрес узды.

20-23 нче апрель көннәрендә Казанда “Көньяк әкияте” дигән 8 нче Халыкара конкурс-фестиваль узачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: