апрель, 2017 ел
җомга

Хөрмәтле коллегалар, кадерле ветераннар! Сезне профессиональ бәйрәмегез – җирле үзидарә көне белән котлыйм!

Бүген #ДОБРЫЙТАТАРСТАН#МӘРХӘМӘТЛЕТАТАРСТАН» акциясе кысаларында район шифаханәсенең табиб- стоматологы Алексей Ключников Югары Ослан картлар һәм инвалидлар интернатында яшәүче тыл хезмәткәрләре арасында профилактик осмотр уздырды.

21 нче апрельдә Казанның “Баскет-Холл”  спорт комплексында  5 нче Халыкара татар теле олимпиадасының нәтиҗәләре буенча тантаналы чара булды. Җиңүчеләр арасында Югары Ослан районы укучылары да бар. Алар: Иннополис лицееның 10 нчы класс укучысы Чернухина Ольга һәм 8 нче класс укучысы – Газизова Гүзәл.

22 нче апрель – совет чорының истәлекле датасы. В.И.Ленинның туган көнендә укучыларны пионерга кабул иткәннәр, өмәләр оештырганнар, хезмәт лозунглары яңгыраган.

ТР ның Юстиция Министрлыгында муниципаль хезмәткәрләрнең  доходлары, расходлары, мөлкәте турында справкалар тутыру сораулары буенча “кайнар линия” оештырылды.

18 нче апрельдә район Башкарма комитетында Хезмәттә үз-үзеңне тоту кагыйдәләре комиссмиясе Иннополиста яшәүче Ң.В.Ушаковадан килгән язмача конфликтны карауга багышланган комиссия утырышы булып узды. Аның төп темасы үзенең муниципаль хезмәт эшеннән тыш АНО “Иннополис шәәре үсеше фонды” нда да түләүле эшчәнлек алып баруы турында иде.

21 нче апрельдә район башлыгы Марат Зиатдинов районнарга ашыгыч ярдәм күрсәтү машиналары тарату тантанасында катнашты.

25 нче апрельдә ТР Росреестры идарәсе бердәм консультацияләр көне игълан итә. Халыкны үзен борчыган сораулары белән Росреестр, Кадастр Палатасы, Пенсион фонд, Налог хезмәте, Казанның Башкарма комитеты кабул итәчәк.

17 нче  апрельдә Матюшино урта мәктәбе  укучылары Гадельшина Яна (9кл.) һәм Токарева Лия (11кл.) ОБЖ буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының йомгаклау этабында катнашу өчен Санкт-Петербург шәһәренә киттеләр. Кызлар Татарстанның җыелма командасы составына керә. Командада барлыгы 7 укучы. Әлеге сәфәрдә балаларны остазлары  - Гаделшин Илгизәр Әнвәр улы озата бара. Олимпиаданың йомгаклау  этабына кызлар теория буенча да, практика буенча да бик актив һәм интенсив әзерләнделәр.

19 нчы апрельдә районның Туган якны өйрәнү музеенда гимназия укучылары өчен “Татарстан – минем республикам” дип аталган музей дәресе уздырдылар. Чараның максаты – укучыларны туган якның тарихы, табигате, культура һәйкәлләре белән таныштыру.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: