август, 2017 ел
җомга

1013 нче елның 20 нче июнендә чыкканТР ның 50 нче номерлы Законы нигезендә муниципаль хезмәткәрләрне чин алу өчен квалификацион экзамен оештырылырга тиеш.

18-22 нче август көннәрендә Турөиянең Измир шәһәрендә Измир Халыкара сәүдә күргәзмәсе -  IZMIR INTERNATIONAL FAIR – 2017 оештырыла.

Хәзерге вакытта юл өйрү кагыйдәләрендә норма буенча тиешле тоткарлык коймалары булдыруга зур әһәмият бирәләр.

Районның крестьян-фермер хуҗалыклары өчен ТР авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгы “2017-2020 нче елларда Башлаучы фермерларгы ярдәм күрсәтү” ведомство Программасында өстәмә конкурс игълан итә.

Июлҗ аенда район контроль-хисап Палатасы рәисе Л.Хөрмәтуллина Коргуза һәм Куралово авыл җирлекләрендә бюджетның максатчан кулланылышын тикшерде.

ТР авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгы приказы нигезендә крестьян-фермер хуҗалыклары арасында “2017-2020 нче елларда ТР да башлангыч фермерларга ярдәм” программасы кысаларында өстәмә конкурс үткәрелә.

28 нче июльдә сайтта 2018 нче елда Үзара салым бирүдә катнашу буенча опрос үткәрелде.

Иннополис шәһәре медицина үзәгенә РФ социаль страхованиесе фонды идарә башлыгы Рамиль Гайзатуллин килеп китте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: