август, 2017 ел
дүшәмбе

Илдә экономика ягыннан авыр моментлар булуга карамастан, күп катлы йортлар төзелеше бик актив бара.

Район Советының гомуми бүлеге тарафыннан атна саен ТР Президенты Аппаратыннан, ТР Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән контроль хатларга анализ ясала.

Бүген, 7 нче августта, Югары Ослан авыл җирлеге территориясендә юл хәрәкәте куркынычсызлыгы максатыннан подрядчиклар организациясе тарафыннан “Юл бир!” дигән юл знаклары куелды.

Агымдагы елның 1 нче августына район авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә 105930 центнер сөт савып алынган.

Налог буенча бурычларны ябу темасына багышланган 1 нче утырыш узганга 4 көн үтеп китте.

Бүген “Эшлекле дүшәмбе” утырышы кысаларында районның Үзәк китапханәсе директоры Н.А.Карасевага район башлыгы Марат Зиатдинов лаеклы бүләк (ТР Культура Министрлыгының күкрәк билгесен) тапшырды.

Бүген район Советының актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендә “Эшлекле дүшәмбе” утырышы узды.

6 нчы съездда катнашучылар татар телен, культурасын, тарихи мирасын саклау, милли тәрбия, эшмәкәрлекне үстерү һәм меценатлар эше турында фикер алыштылар.

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов район Советы Аппараты, Башкарма комитет җитәкчеләре һәм аның урынбасарлары белән иртәнге утырыш үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: