август, 2017 ел

Август аенда русларның 3 Спас бәйрәме бар.

1 нче июльдән персональ белешмәләр турындагы законнарны бозучыларга җәза катлаулана.

Россия Хезмәт Министрлыгының 2 нче февральдә чыккан 129 нчы боерыгы нигезендә 6 нчы августтан юллардагы төзелеш, юллар ремонтлаганда хезмәт иминлеген саклау буенча яңа кагыйдәләр чыкты.

11 нче августта районның Үзәк китапханәсендә «Баллы, Алмалы, Чикләвекле...” дип исемләнгән күргәзмә-календарь барлыкка килде.

3 көн буена Елабуга шәһәрендә укытучыларның 8 нче халыкара форумы узды.

Бүген Югары Ослан мәктәбе футбол мәйданында физкультурниклар көненә багышланган мини – футбол турниры була.

Бүген, 11 нче августта, район башлыгы Марат Зиатдинов “Төп яңалыклар” программасының  “Татарстан 24”  телеканалында алып баручы Александр Фельдманда кунакта булды.

Бүген район башлыгы Марат Зтиатдинов Татар Борнашында яшәүче Ильичева Мария Никифоровнаны 90 яшьлек юбилее белән котлады.

Җәйге ял көннәре балалар өчен гөрләп тора.

15 нче августта сәгать 8.00 – 12.00 аралыгында төзүчеләр көненә багышланган төзелеш сораулары, шәхси милекне рәсмиләштерү сораулары буенча “кайнар линия” үткәрә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: