декабрь, 2017 ел
җомга

Баланы яхшы белү өчен аның гаиләсе белән танышырга кирәк.ю, - дип әйткән бөек педагог В.А.Сухомлинский.

1 нче декабрьдә Югары Ослан районы педагогларының аттестация комиссиясе утырышы булып узды.

БҮГЕН БАРЛЫК МӘКТӘПЛӘРДӘ Бөтендөнҗя СПИД белән көрәш көненә багышланган медицина хезмәткәрләре катнашында  класс сәгатьләре, тренинглар, профилактик әңгәмәләр,  “Без сәламәт тормыш рәвеше өчен!”, “Сәламәтлек өчен!”, СПИД ка ЮК! – дип әйт!” дигән акцияләр булып узды.

Бүген Яр буе урамында Дебаркадер зонасын төзү буенча утырыш булып узды.

Авыл җирлеге башлыкларының эшлекле утырышында кышкы юлларны чиста тоту буенча сөйләшү булды.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы һәм кунаклары!

2 нче декабрьдән Югары Ослан – Казан автобусы маршруты үзенең эшен яңартачак.

1 нче декабрьдән Югары Ослан - Аракчинодагы паром йөреше туктатылды.

Кичә район балалар бакчалары җитәкчеләре һәм тәрбиячеләре 2 зона семинарында булып кайтты.
Аның берсе – Кама Тамагында, икенчесе Тәтештә узды.

“ТР районнарында эшмәкәрлекне күтәрү һәм бизнеста активлыкны арттыру” буенча “Бизнес – десант” эшли башлады. Аны ТР ның экономика Министрлыгы уйлап тапты.

Бүген авыл хуҗалыгы көненә багышланган тантаналы чарада район башлыгы Марат Зиатлинов 2017 нче ел йомгаклары буенча озак еллар лаеклы авыл хуҗалыгы тармагында эшләүчеләргә Рәхмәт хатлары тапшырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: