февраль, 2018 ел
җомга

“Иң яхшы хат дәресе” дигән республика конкурсында Иннополис шәһәренең 8 нче сыйныф укучысы Шәмсетдинова Диана диплом һәм бүләкләр алып кайтты.

Инде 30 ел гомерен районга хезмәт итеп үткәргән районның архитектура һәм шәһәр төзелеше буенча район башлыгы киңәшчесе, ТР ның атказанган архитекторы Зәкиулла Минһаҗев бүген әһәмиятле юбилеен билгеләп үтә.

1 нче январьда чираттагы Декларация компаниясе килеп җитте. РФ налоглар Кодексының 227, 228 нче маддәләре нигезендә 2018 нче елның 30 нчы апреленә кадәр доходлар декларациясен түбәндәге налог түләүчеләр бирергә тиеш:

Бүген район башлыгы урынбасары Сергей Осянин авыл җирлекләре башлыклары белән утырыш уздырды.

Һәр пәнҗешәмбе көнне интернатта яшәүчеләр белән ислам дәресләре алып баралар.

ТР авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгыннан алынган мәгълүматларга караганда савым сыеры тотучы гаиләләргә ЛКХ тагын биреләчәге ачыкланды.

2 нче февральдә Югары Ослан мәктәбендә Сталинград сугышы бетүгә 75 ел тулуга (17 июль 1942-2 февраль 1943 г.), багышланган тантаналы кичә булып узды.

Бүген Татар Борнашы авылының Тамара Ивановна һәм Валентин Алексеевич Арефьевларның бриллиант – зөбәрҗәт юбилейларын билгеләп үттеләр.

Бүген Югары Осланда Яңа балалар иҗат йорты ачылу тантанасы булып узды. Бу бина хәзер 2 юнәлешне – сәнгать мәктәбен һәм укучылар йортын берләштерәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: