февраль, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген Югары Ослан урта мәктәбендә “Иң яхшы воңатый” конкурсының муниципаль этабы булып узды. Анда 11 отряд вожатые катнашты.

Бүген район Советының актлар залында район башлыгы предприятие һәм оешма җитәкчеләре белән “Эшлекле дүшәмбе” үткәрде.

Кичә район Советының актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов авыл җирлекләре башлыкларын җыйды.

Имтиханнарны уңышлы тапшыру өчен укучыга таләпләрне һәм имтихан бирүнең структурасын яхшы белергә кирәк. Балага материалның күләме һаман күп булып тоела. Шуңа күрә ул нагрузканы дөрес итеп бүлә белергә кирәк.

7-10 нчы февраль көннәрендә  Казанның Бокс һәм өстәл теннисы Үзәгендә 2004-2005 нче елларда туган 150  яшүсмерләр арасында Татарстан беренчелегенә  бокс ярышлары булып узды.

Соңгы 3 ел эчендә районның “Истәлек намусы” эзләнү отряды Казанның “Сугыш даны” клубы эзтабарлары белән Югары Ослан, Куралово, Октябрский, Коргуза, Олы Мәми,  Макыл авылларында истәлек маршы үткәрде.

Бүген район Советының Актлар залында район башлыгы Марат Зиатдинов җитәкчелегендә налог бурычларына башышланган утырыш узды.

2018 нче елның 19 нчы февраленнән мәктәпләрнең 1 нче сыйныфларына баручы балаларның хокукларын яклау һәм гражданнарга консулҗтацион ярдәм күрсәтү йөзеннән ТР ның балачак хокукларын буенча Аппарат уполномоченные сәгать 9.00 дан 18.00 гә кадәр  8(843) 236-61-26, 236-61-24,  236-61-49 телефоннары буенча “кайнар линия” уздыра.

Яшьләр арасында районара волейбол турниры “Чемпион “ спорт комплексында 12 нче февральдә узды. Анда катнашучылар арасында Чүпрәле, Апас, Кайбыч, Яшел Үзән, Югары Ослан, Тәтеш, Биектау районнары спортсменнары бар иде.

Авыл хуҗалыгының 24 нче формасы отчетларына караганда 2018 нче елның 1 нче февраленә районның авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә  эре мөгезле терлек саны 11317 баш санала. Бу узган елга караганда 259 башка азрак күрсәткеч. Кимү ОООАФ «Нармонка» (144 башка) һәм ОООАФ «Заря» (237 башка) предприятиеләрендә күзәтелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: