февраль, 2018 ел
чәршәмбе

18 нче февральдә сәгать 11.00 дә районның Ял һәм культура паркында “Хуш, Масленница!” дигән халык күңел ачу программасы оештырыла.

ТР Дәүләт Думасы 7 нче февральдә узган  пленар утырышның 1 нче укуларында 2018 нче елның 1 нче маеннан яшәүнең минималь хезмәт хакын арттыру турында карар кабул итте.

РФ Президенты поручениесе нигезендә һәм 28.12.2017 N 436-ФЗ Налог Кодексы законнары акты үтәлеше өчен налог түләүчеләрнең төрле категориләре өен налогларны списать итәләр:

Хөрмәлк югары Ослан халкы!

2018 нче елның мартында ТР юстиция Министры Р.И.Загидуллин видеоконференция режимында халыкка юридик ярдәм күрсәтәчәк.

19 нчы февральдә район культура йортында “Югары Ослан Советының  “2017 нче ел йомгаклары һәм 2018 нче елга булычлары” дигән темага утырышы булачак.

“Налог түләүченең шәхси кабинет” дигән интерактив сервис ( www.nalog.ru)  хәзерге көндә РФ ФНС сайтындагы иң кирәкле сайтка әверелде.

11 нче февральдә Олы Кайбыч авылында “Иделкәем” дигән республикакүләм яшьләр театрлары һәм курчак театрлары смотр-конкурсы булып узды. Анда безнең районның Ксения Анохина җитәкчелегендәге “Светлячок” дип аталган балалар коллективы да катнашты. 2 көн буена Кайбыч, Апас, Буа, Югары Ослан, Яшел Үзән, Кама Тамагы, Тәтеш районнары көч сынашты.

БҮГЕН Казанда ТР Президенты Р.Миннеханов катнашында авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгының 2017 нче ел йомгакларына багышланган киңәйтелгән коллегиясе булып узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: