апрель, 2018 ел

МВД России «Верхнеуслонский» кисәтә:

-    Әгәр сез күрмәгәндә мошенниклар әйберегезне урлый икән, аның эше 158 маддәсенең УК РФ «Урлау» – яшерен кеше әйберенә кул сузуга керә.

Балигъ булмаган балалар арасында законсыз рәвештә наркотик чаралар тарату, аларны җинаять эшләренә тарту, халыкны бу темага мәгълүмати яктан агарту эшләрен алып бару максатыннан МО МВД России «Верхнеуслонский» “Россия балалары” исемле

4 нче апрельдә Казанның елга порты Югары Осланга йөрүче “Воздушная подушка” хәрәкәтен яба.

Бүген, 3че апрельдә, район Башкарма комитетының архитектура һәм шәһәр гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

Туган якны өйрәнү музееның 1 нче катында Пасха бәйрәменә багышланган күргәзмә барлыкка килде. Аның иң үзәк экспонаты – агачтан ясалган Пасочниөа. Бу предмет ярдәмендә  пирамида формасында Голгофу тавын сиволлаштырган җир йөзендәге  бөтен кеше өчен гаепле калган Господь – Иисус Христос пасхасы килеп чыккан.

3 нче апрельдә Югары Ослан Прокуратурасында чираттагы эшмәкәрләрне кабул итү көне уздырыла. Алга таба бу көн һәр айның беренче сишәмбесенә билгеләнде.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый.

Югары Ослан Советының гомуми бүлеге тарафыннан ел буе гражданнарны бердәм кабул итү көне турында статистик мәгълүматлар алып барыла.

2 нче апрельдә Тинчурин исемендәге Казан дәүләт академия театры бинасында  ел саен уза торган Россия һәм Белорусия бердәмлеге көнен билгеләп үттеләр.

“Коррупөиягә каршы тору” дигән 25.11.2008 № 273-ФЗ закон нигезендә җирле зидарә органнарының кадастр службалары муниципаль хезмәткәрләрнең  һәм аларның гаилә членнарының доходлары һәм мөлкәте турында белешмәләр җыя башлады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: