апрель, 2018 ел
җомга

Бүген район культура йортында ”Без бергә” балалар иҗат фестиваленең  гала-концерты булып узды.

Бүген Бөек Ватан сугышы тыл батыры Вера Григорьевна Орловага 90 яшь тула. Аны котларга район башлыгы урынбасары С.Осянин, авыл җирлеге башлыгы В.Раков, ветераннар советы рәисе Р.Троицкая.

6 нчы апрельдә район башлыгы Марат Зиатдинов ТР Президенты Р.Миннеханов җитәкчелегендә узган Иннополис үсешенә багышланган утырышта катнашты.

Язгы хәрби хезмәткә чакыру көннәрендә район прокуратурасы запросы буенча бүгенге көн ситуациясе буенча махсус утырыш үткәрелде. Анда сүз Армиядә хезмәт итүдән качу, призывникларның медицина освидетельствованиесен вакытында алулары  турында барды.

Кичә район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов җитәкчелегендә Тормыш дәрәҗәсен күтәрү һәм доходларны легальләштерү темасына багышланган  комиссия утырышы булып узды. Анда налог бурычлары булган  физик затлар, шәхси эшмәкәрләр, предприятие һәм оешмаларның доходлары каралды.

Собственник үз долясын сатар алдыннан үзенең теләге турында белдертеп

30 нчы марттан 1нче апрельгә кадәр Мәскәүнең “Дельта” кунакханә комплексында “Леонардо” исемле балаларның иҗади ачыш фестивале булып узды. Мода 52 регионнан өлкән сыйныф укучылары килгән иде. Укучылар үзләренең иҗади тикшеренү һәм проект эшләре белән 10 секциядә чыгыш ясадылар.

Туган якны өйрәнү музее хезмәткәрләре “Радуга” балалар бакчасында Пасха бәйрәме һәм аның тарихы турында, бер-береңне котлау, нәрсәләр беләнкуандыру турында мастер-класс күрсәттеләр.

Бу атнада Югары Ослан районының картлар һәм инвалидлар интернатында "Пасхага хәзерләнәбез" дигән остаханә эшләде.

ТР Министрлар Кабинеты планы нигезендә 2018 нче ел Мәрҗәни елы дип игълан ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: