апрель, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген Югары Ослан мәктәбендә район мәктәпләреннән 90 лап башлангыч класс укучылары җыелды. Алар Татармультфильм оештырган мастер-классны карадылар.

12-14 нче апрельдә ТР да Кастрома өлкәсе көннәре булып узды. 14 нче апрельдә әлеге делегация Югары Осланга килде.

30 нчы мартта авыл хуҗалыгы җирләрен регулировать итә торган законнар үзгәрде.

Авыл хуҗалыгы предприятиеләреннән алынган мәгълүматларга караганда 16 нчы апрельгә тәүлегенә  45300 кг сөт савып алынган, бу күрсәткеч 2017 нче елга караганда 300 кг га күбрәк дигән сүз. Бер сыердан уртача 12 кг сөт савып алына.

Узган шимбәдә “Чемпион” спорт комплексында Спартакиада кысаларында баскетбол ярышлары булып уздыю

15 нче апрельдә  район башлыгы Марат Зиатдинов Бөтенроссия Яшьләр гвардиясе форумының тантаналы ачылышында катнашты.

Бүген район советының актлар залында хезмәттә аеручы югары күрсәткечләргә ирешкән хезмәткәрләргә район башлыгы, ТР дәүләте һәм ведомстволарының наградаларын бирүгә лаеклы кешеләрне сайлап алу комиссиясе эшләде.

“Казан”  милли сәнгать үзәгенең концертлар залында  Югары Ослан районының малайлар капелласы җитәкчесе Ульянов Владимир Павловичны 50 яшьлек лаеклы хезмәте өчен котлау тантанасы булып узды.

Югары Осланның картлар интернатында “Яран гөле” дип аталган гөлләр яратучылар клубы эшли башлады. Анда өзлексез практикумнар үтә: рассадалар чәчү, орлыкларны үрчетү, гөл төрләре белән танышу, аларны үстерү ысулларын өйрәнү – бар да була бу дәресләрдә.

24 нче апрельдә Югары Ослан граңданнарын  законлы хокукларын яклау сораулары буенча ТР ның бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкиле Гүзәл Удачина кабул итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: