май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

11 нче майда ТР ның бала хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкиле приемныенда балаларның җәйге ялын оештыру буенча  һәм ата-аналарга консулҗьация бирү максатыннан кайнар линия оештырыла.

9 нчы майда Казанның “Мотор” спорт клубында яшүсмерләр арасында бокс турниры булды.

9 нчы майда район культура йортында “Безне җыр Җиңүгә илтте” дип исемләнгән караоке кичәсе булды. Анда җыелган халык сугыш елларында иҗат ителгән җырларны искә төшерделәр.

Югары Ослан район Советының гомуми бүлеге атна саен ТР Президент Аппаратыннан, Министрлар Кабинетыннан, министрлык һәм ведомстволардан килгән  контроль хатларның үтәлешен анализлый. Гражданнардан килгән мөрәҗәгатьләр - аерым контрольдә.

Менә инде кеше гомеренә тиң вакыт безне 1945 нче ел маеннан ерагайта. Ләкин совет кешеләре батырлыгы безнең йөрәкләрдә һәрвакыт яшәячәк!

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

11 нче майда! "Чемпион” спорт клубы бинасында өченче буын пенсионерлар Спартакиадасы узачак.

18 нче май көнне 14.00-15.00 сәгатьләр арасында район гражданнарын ТР Кахан районара табигатьне саклау  прокуроры А.А.Хәбиров кабул итә.

Җиңү бәйрәме алдыннанКкостантин Хабенскийның "Собибор" фильмы кинопрокатка чыкты. Аның төп темасы – 2 нче бөтендөнья сугышында нацистларның бердәнбер үлем лагереның баш күтәрүе.

Бүгенге көндә балалар бакчаларыннан мәктәпкә китүче балаларның хәзерлегенең  старт дәрәҗәсен мониторингын үткәрәләр. Бу чара елга 2 тапкыр ата-ана рөхсәте белән уздырыла.

Еллар үткән саен ветераннарның саны азайганнан-азая. Хәзер аларга безнең кайгырту һәм ярдәм кирәк. Районда социаль ярдәмгә мохтаҗлар арасында – 1 – сугыш ветераны, . 1 инвалид, 6 тол хатын, 21 – тыл батыры исәпләнә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: