май, 2018 ел
сишәмбе

Бүген район Башкарма комитетының  архитектура, шәһәр төзелеше, бүлеге граңданнарны шәхси сораулары буенча кабул итте.

14 нче майда район территориясендәге реклама плакатларын һәм такталарын урнаштыруны контрольләү буенча районга белгечләр чыкты.

Бүген, 15 нче майда, район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов гражданнарны шәхси сораулары белән кабул итте.

2018-2019 нчы уку елына балалар ь31 нче августка кадәр дәвам итә. Балаларның яше 1 нче сентябрьгә кадәр исәпләнә.

Югары Ослан мәктәбендә башлангыч сыйныф укучыларының “Бөтенроссия тикшерү эшләрен үткәрүгә хәзерлекнең аерым яклары” дигән темага методик семинары булып узды.

90 яшь, 90 яшь
Күпме соң бу, азмы
Гомернең сикелтә юддары
Яшеннәрдәй яшьнәп,
Ташкыннардай ташып
Үткән изге гомер юллары...

Район башлыгы Марат Зиатдинов Шеланга авыл тирлегендә яшәүче Нуруллина Сәлимә Нурулловнаны 90 яшьлек юбилее белән котлады һәм РФ Президентының котлау открыткасын тапшырды.

15 нче майда район башлыгы Марат Зиатдинов Коргуза авыл җирлеге гражданнарын кабул итте.

30 нчы майда Дәүләт Советы каршындагы иҗтимагый яшьләр Палатасы оештырган ТР закон проектларын кабул итү форумы була.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: