май, 2018 ел
җомга

Соңгы вакытта Россиядә энцефалит белән авыручылар саны артты. Аның төп йогучысы – урман бетләре. Быелдан Татарстанның 30 районы авыру йоктыручы районнар исемлегенә керде. Аның кызган чагы май – июнь айларына керә. Ул чорда бик сак булырга кирәк.

Бүген Монасыйпов Р.Г., Московкин А.А.,  Раков В.Ю.. Чернов В.И. –тр автомобиль юллары бүлеге киңәшчесе  составындагы район комиссиясе Югары Ослан юлларын, юл янындагы корылмаларны, тукталышларны, күперләрне карап йөрде.

Бүген ТР ның урман хуҗалыгы Министры Равиль Кузюров Югары Ослан районына эш визиты белән килде.

Бүген туган якны өйрәнү музеен бәйрәм белән котларга “Радуга” балалар бакчасы балалры үзләренең тәрбиячеләре Светлана Болотова һәм Ногмановоа Алсу белән килделәр.

“Бердәм Россия” партия проекты – “Нык гаилә” гаилә хәле буенча проблемаларны чишүдә халык игътибарын  үзенә җәлеп итәр учен уйлап табылган проект.

Өлкәннәрнебез турында кайгырту-хәрберебезнең изге бурычы. Аларның картлык көннәре ялгызлыкта, ятимлектә үтмәсен өчен төрле чаралар үткәрелә.Хәзерге вакытта, өлкәннәр һәм инвалидлар белән эшләүнең төрле ысуллары бар. Бу ысуллар белән эшләү аларга көндәлек тормышның зур энергетик ритмында югалып каимаска, ә замана белән бербөтен  булып яшәргә ярдәм итә.

Бүгенге көндә район кырларында  6209 гектар җирдә орлыклы кулҗтуралар чәчелгән. Бу әле планның 70% ын гына тәшкил итә.

29 нчы майда көндез һәм төнлә  һава торышында үзгәрүчән болытлы һава, урыны белән яшенле яңгыр, секудына 15-20 метр, аерым очракларда бик көчле 26 метр  тизлектә җил булуы көтелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: