июнь, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Татарстанда хатын-кыз эшмәкәрлеген үстерү максатыннан 9-13 нче июль көннәрендә Казанның Петербургская урамында Эшмәкәрләр йорты)  “Әни – эшмәкәр” дигән федераль проектны тормышка ашыру планлаштырыла.

1.    “Социаль ипотека” программасы буенча алынган квартирага договорда катнашмаган туганнарны пропискага кертеп буламы?

8 нче июньдә һава торышында үзгәрүчән болытлы һава, урыны белән яшенле яңгыр, секудына 16 метр тизлектә җил булуы көтелә.урыны белән суыклар 1 градуска кадәр җитә.

Бүгенге көндә автомобиль юлларында төрле транспорт чараларында йөрүче балаларны очратырга мөмкин. Хәзер бигрәк тә квадрацикллар күбәеп китте. Ата-аналарны бу транспортның бәясе дә, анда куелмаган җайланмалар да куркытмый.

“Иң иске документ” дигән конкурс йомгаклары чыгарылды. Районның архив бүлегенә барлыгы109 документ һәм фотография һәм 5 учреждение документлары керде.

Бүген видеоконференция режимында барлык муниципаль берәмлекләр катнашында юл хәрәкәте куркынычсызлыгы темасына РТ хөкүмәте утырышы булып узды. Утырышны ТР премер-министр урынбасары Ш.Х Гафаров җитәкләде.

Җәйге каникуллар җитү сәбәпле, районның юл куркынычсызлыгы буеча комиссиясе балаларның һәм ата-аналарның  велосипедта йөрү кагыйдәләрен искә төшерә.

7 нче июньдә район китапханәсендә Югары Ослан мәктәбе лагерена йөрүчеләр өчен “Китаптан башка – караңгы” дигән Җәйге укулар ачылды.

1-15 июнь көннәрендә Югары Ослан территориясендә ел саен “Яшүсмер – 2018” профилактик операциясе үткәрелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: