июнь, 2018 ел
җомга

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Хәкимҗанов үз Аппараты белән иртәнге утырыш уздырды.

Ел саен 6 нчы июньдә – Пушкинның туган көнендә Россиядә Рус теле көне билгеләп үтелә.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

9 нчы июньдә 16.00 сәгатьтә Культура һәм ял паркында Россия көненә багышланган бәйрәм чарасы була.

РФ ның кече һәм урта  эшмәкәрлек субъектлары тарафыннан административ тәртип бозулар Кодексының   4.1.1. маддәсе нигезендә эшмәкәрлекне алып бару буенча  махсус белеме булмаган һәм административ тәртип бозу буенча штрафка тартылган юридик затлар искәртү алачаклар. Бу закон  КоАП РФ законының бер бүлеге булып тора.

Республикакүләм иҗтимагый бушлыкларны сайлау дәвам итә. Бу тавыш бирү старт алганнан бирле татарстанлыларның үзләренә охшаган бушлыкларны үстерү һәм матурайту теләкләре дә билгеләнүенә мөмкинлек туа.

8 нче июньдә Куралово авылында зур тантана булды. Анда тормышның алтын юбилеен билгеләп үттеләр. Алар – 50 ел гомерләрен иңне – иңгә куеп тормыш сукмагыннан атлаучы Валентина Павловна һәм Борис Петрович Крючковлар.

8 нче июньдә һава торышында үзгәрүчән болытлы һава, урыны белән яшенле яңгыр, секудына 16 метр тизлектә җил булуы көтелә.

6-8 нче июньдә Иннополиста узган “Россия промышленностеның цифрлар индустриясе” дигән дәүләт һәм бизнес элемтәсенә багышланган конференциядә катнашты.

Түбән Ослан балалар бакчасын күз алдында  үзгәргәннән – үзгәрә бара. ООО «Стройград» удар темпларда тышкы эшләрне тәмамлап, эчке матурлык белән мавыга.

Хөрмәтле Социаль хезмәзткәрләр һәм ветераннар!

Сезне профессиональ бәйрәмегез белән котлыйм!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: