июль, 2018 ел
чәршәмбе

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов хәрби хезмәткә чакырылыш сораулары буенча эшлекле утырыш үткәрде.

Кичә гимназиянең  җәйге лагерьга йөрүче  балалары өчен районның яшьләр һәм спорт бүлеге хезмәткәрләре “Барыгыз да стартка!” дигән эстафета үткәрде.

7 нче июльдә районның Культура һәм ял паркында «Россия – Хорватия» матчының турыдан – туры трансляциясе белән FIFA FAN FEST зонасы оештырыла.

5 нче июльдә иртән һәм кич секундына 17 – 22 метр тизлектә җил белән кыска вакытлы яшенле яңгыр булуы көтелә. Кайбер урыннарда боз явуы ихтимал.

2 нче июльдә районның ЗАГС лар бүлегендә  Людмила Григорьевна һәм Николай Алексеевич Егорихиннарның Зөбәрҗәт туйларын тантаналы рәвештә билгеләп үттеләр.

Җәйнең иң кызу көннәренең берсендә Гимназиядә – Нептун көне үтте.

Югары Осланның картлар һәм инвалидлар йортында аларның тормыш рәвешләрен арттыру  һәм сәламәтлекләрен ныгыту өчен төрле дәресләр үткәрелә.

27 – 30 нчы июнь көннәрендә Биляр территориясендәге “Сәләт” лагеренда безнең район балалары да катнашты.

Республикада иң яхшы социаль хезмәткәрләрне барлау конкурсы узды. Анда Югары Осланнан Районның картлар һәм инвалидлар интернаты нянясы Талия Фокеева катнашты.

1 нче июльдә районның сугышчы – интернационалистлары сугыш хәрәкәте ветераннары көненбилгеләп үтте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: