июль, 2018 ел
җомга

Район Советының оештыру бүлеге предприятие һәм оешмаларның хезмәткәрләренә 2018 нче елның беренче яртыеллыгына бүләкләү материаллры хәзерли.

6 нчы июльдә район башлыгы Марат Зиатдинов Яр Морквашы балалар бакчасында төзелеш эшләре барышы турында утырыш үткәрде.

Республика программасы кысаларында Түбән Ослан балалар бакчасында башланган  ремонт дәвам итә.

Югары Ослан район Советы Соболевское авыл җирлеге Башкарма комитетының сәркатибе урынын вакантлы икәнен игълан итә.

Бүген Гаилә, мәхәббәт һәм тугырылык көнендә Кирилл Казанский храмы прихожаннары архимандрит Игнатий (Григорьев) җитәкчелегендә Районның картлар һәм инвалидлар интернатына килде.

5 нче июльдә гимназия укучылары музейга экскурсия ясады.

24 нче номерлы авыл хуҗалыгы отчетларына караганда районда ит җитештерү 12789 центнер  тәшкил итә. Бу күрсәткеч алдагы елга караганда 9 центнерга  кимрәк дигән сүз.

24 нче номерлы авыл хуҗалыгы отчетларына караганда районда сөт җитештерү 92569 центнер  тәшкил итә. Бу күрсәткеч алдагы елга караганда 1922 центнерга  күбрәк дигән сүз.

24 нче номерлы авыл хуҗалыгы отчетларына караганда, районда эре мөгезле терлек саны 10451 баш тәшкил итә.

Җәйге ял вакытына карамастан, Югары Ослан муниципаль район Советы һәм  Башкарма комитетында эшләр кайный: мәктәп һәм балалар бакчаларында ремонт, иҗат мәктәбе төзелеше, спорт мәйданчыкларын төзекләндерү, юллар төзү һ.б.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: