июль, 2018 ел
дүшәмбе

Бүген Иннаполиста Президент Академиясенең 7 нче җәйге кампусы ачылды. Аның тантаналы ачылышыда ТР Президенты Р.Миннеханов, РФ Президенты каршындагы халык хуҗалыгы академиясе ректоры Владимир Мау, Газпромбанк идарәсе рәисе урынбасарыВадим Кулик, Югары Ослан районы башлыгы Марат Зиатдинов катнашты.

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов Авыл җирлеге башлыклары утырышы җыйды.

Бүгенге “Эшлекле дүшәмбе” Идел буе урманчылыгы җитәкчесе Исмәгыйлев И.га намуслы хезмәте һәм лаеклы ялга чыгуы белән бәйле район башлыгы Марат Зиатдиновның Рәхмәт хатын тапшыруы белән башланып китте.

Җәйге ял вакытына карамастан, Югары Ослан муниципаль район Советы һәм  Башкарма комитетында эшләр кайный: мәктәп һәм балалар бакчаларында ремонт, спорт мәйданчыкларын төзекләндерү, юллар төзү һ.б.

2018 нче елда  югары Ослан гимназиясеяңа укыту  технологияләрен тормышка ашыру  буенча база мәйданчыгы конкурсында  җиңеп чыкты.

17 нче июльдә Татарстан территориясендә көчле яңгыр, секундына 15-20 метр тизлектә җил белән яшен.

Татарстанда аеруча кызу көннәр башланды. Шуңа күрә халык су буйларына ашыга. Тик яр буенда су коену өчен билгеләп куелган саклана торган зоналар җитеп бетмәү сәбәпле, балалар теләсә кайсы җирдә суга керәләр. Иң куркынычы: аларны одылар күрми.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы һәм кунаклары!

Youtube каналында "Соколка Медиа"иҗат видеостудиясенең 3 нче номерлы (14.07.18) чыгарылышын карый аласыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: