Спорт мәктәбендә – спорт атналыгы

2018 елның 14 декабре, җомга

Яшел Үзәндә олимпия чемпионы А.Курынов истәлегенә багышланган Халыкара авыр атлетика ярышлары узды.

Татарстанда бу ярышлар инде 1975 нче елдан бирле үткәрелә. Быел Россиянең иң көчле спортсменнары катнашты.

Быелгы турнирда безнең райөоннан   ДЮСШ тренеры  Ришат Мансуровның - Голубина Алеся, Голубина Анастасия  һәм Потапов Максим катнашып, югары күрсәзткечләргә ирештеләр:

- Голубина Алеся  - 1 нче урын (53 кг).
- Голубина Анастасия - 1 нче урын (63 кг)
- Потапов Максим -  6 нчы урын
Котлыйбыз!

Бокс буенча Татарстан беренчелеге

Казанда хатын-кызлар арачсында бокс беренчелеге узды. Анда юезнең районнан В.И.Тихопов укучылары катнашты. Ул ярышларда Сидорова Диана 2 нче урынга чыкты.

Котлыйбыз!

Турнир  юных  боксеров  в Казани

Яшҗ боксерлар турниры

Декабрҗ башында Казанда “СПАРТА” бокс клубы призына турнир узды.Анда безнең районның да Капитонова В.А. җитәкчелегендәге ДЮСШ командасы катнашты.

Йомгаклар буенча Мазанов Глеб – 1 нче урын, Кудашов Александр – 2 нче урын яулады.

Район тренерлары  Владимир Тихонов, Ришат Мансуров, Владимир Капитонов һәм аларның укучыларын югары нәтиҗәләре белән котлыйбыз һәм алга таба да уңышлар теләп калабыз!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: