Россия Федерациясе Президенты В. В. Путин исеменнән котлаулар тапшыру

2019 елның 12 феврале, сишәмбе

Бүген, 2019 елның 12 февралендә, Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов, Югары Ослан авыл җирлеге башлыгы урынбасары Вячеслав Раков, Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Югары Ослан районындагы социаль яклау бүлеге башлыгы Ирина Алеева, Татарстан Республикасы Югары Ослан муниципаль районының Ветераннар советы рәисе Римма Троицкая, шулай ук туганнары һәм якыннары Миронов Федор Ивановичны 90 яшьлек юбилее белән котладылар.

Тумышы белән Федор Иванович Татарстан Республикасы Питрәч районының Чуч авылыннан. Хезмәт эшчәнлеге Питрәч районының " Рассвет» колхозында башлана. Аннан соң, 1975 елда Федор Иванович гаиләсе белән Югары Ослан авылына даими яшәү урынына күчеп, тимерче совхозына эшкә урнаша, лаеклы ялга чыга.

Бүгенге көндә Федор Иванович кызы белән яши, 2 баласы һәм 4 оныгы бар.

Федор Ивановичка истәлекле бүләкләр, Россия Президенты Владимир Путиннан открытка тапшырылды. Юбилярның адресына бик күп җылы сүзләр, сәламәтлек, озын гомер һәм тыныч тормыш теләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: