Июнь аеның авыр төнендә дөньяда караңгылык һәм кыскарак булмады

2019 елның 22 июне, шимбә

Бүген, 22 июнь-Кайгы көне. 78 ел элек Бөек Ватан сугышы башланган иде. Тыл хезмәтчәннәре скверында бу вакыйгага багышланган митинг узды.

Чара "Жемчужина" хореография коллективының сугыш кошларын символлаштырган бию композициясе белән башланып китте.

Митингны район башлыгы урынбасары Сергей Осянин ачты, безгә Җиңүнең нинди юллар белән бирелүен искәртте. Аннан соң сүз ветераннар советы рәисе Римма Троицкага бирелде.

Район хәрби комиссары Рәшит Фәсхетдинов бәйрәмнең әһәмияте турында сөйләгәндә, бүген бөтенроссия акциясе үтәчәге турында сөйләде: Безнең районда сугыш вакытында һәлак булган очучылар каберлегеннән Җир якын арада төзелә торган кораллы көчләр гыйбадәтханәсенә тапшырылачак.

Чараны Юлия Черменская, Константин Яковлев, Ксения Анохина, Югары Ослан мәктәбенең Яшь Армия отряды бизәде.
Митинг бер минут тынлык белән һәм һәйкәлгә чәчәкләр салу белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: