Яшәргә теләк бар! Һәм бу-иң мөһиме

2019 елның 10 сентябре, сишәмбе

Матур яңа Болгар авылы. Йортлар да яңалары, зәвык белән ремонтланган, матур, җәлеп итүчән-күзләре дә куандырырлык! Ә иң мөһиме биредә искиткеч, хезмәт сөючән кешеләр яши. Шуларның берсе Нурдия Ислам кызы Ибәтовага 10 сентябрьдә 90 яшь тулды!

Мондый хатын – кызларның язмышы-күп җәфа чигүче Россия язмышы. Нурдиянең күзләре дымлы, кайчан котлаулар кабул итә. Бу бәйрәм, бу аның хезмәтләрен тану, хезмәт, тормыш, балалар өчен рәхмәт.

Традиция буенча әлеге гүзәл ханымны район башлыгы Марат Зиатдинов, социаль яклау бүлеге начальнигы Ирина Алеева, Октябрь авыл җирлеге башлыгы Шамил Азизов, район ветераннар советы рәисе Римма Троицкая котладылар. Җылы рәхмәт сүзләре, бүләкләр һәм чәчәкләр. Бүген бу буынга җиңүчеләр бирә алуыбызның бер кечкенә генә дәлиле бу!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: