Алексей Архиповның икеләтә бәйрәме

2020 елның 23 феврале, якшәмбе

Район башлыгы Марат Зиатдинов Печищи авылы тыл хезмәтчәнен туган көне һәм Ватанны саклаучылар көне белән котлады.
Якшәмбе бәйрәм көнендә район башлыгы хезмәттәшләре-җитәкчеләр белән бергә Печище авылында яшәүче Алексей Архиповны 90 яшьлек юбилее белән котлады.
Алексей Яковлевич кунакларга бик шат иде. Социаль яклау бүлеге начальнигы Ирина Алеева һәм Печище авыл җирлеге башлыгы Леонтий Яковлев исеменнән рәхмәт сүзләре белән котлаулар кабул итте. Кунакларның һәрберсенә аның куллары җылысын тою һәм кешеләрнең нинди кәеф белән килүен аңлау өчен кагыласы килде. Беренче чиратта, Бу Алексей Яковлевичның күрмәве белән бәйле. Күрү белән бәйле проблемалар ике ел элек башланды. Шул вакыттан бирле сигез операция кичергән, әмма хәлне төзәтеп булмый.
- Сезгә нык сәламәтлек телибез, - дип бер тавыштан кунаклар сөйләделәр, юбилярга бүләкләр тапшырдылар һәм җылы сүзләр әйттеләр.
Юбилеегыз белән, хөрмәтле ветеран һәм Ватанны саклаучылар көне белән!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: