Административ комиссия утырышы

2020 елның 22 октябре, пәнҗешәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль районының административ комиссиясенең чираттагы утырышы узды. Утырышта 3.6 статья буенча административ хокук бозу турында эш каралды. Административ хокук бозулар турында Татарстан Республикасы кодексының «Җирлекләр һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу»5.27 статьясы. Борнаш авыл җирлегендә административ хокук бозу турында эш каралды.

Комиссия тиешле карар кабул итте.

Административ комиссия искә төшерә: этне урамда йөртү, махсус сумкага (контейнерга) яки урамда йөртүче зат кулында булган очракта, өч айга кадәр щенков һәм вак күләмле этләрне урамда йөртү очракларыннан тыш, поводка (башка җайланмалар), муен һәм бордник кулланып башкарылырга тиеш. Билгеләнгән тәртиптә теркәлгән этнең муенында аның идентификация номеры күрсәтелергә тиеш. Этне чыбыксыз урамда йөртү торак пунктларның чикләреннән читтә, шулай ук этләрне урамда йөртү өчен билгеләнгән урыннарда рөхсәт ителә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: