Аксаков укулары нәтиҗәләре

2021 елның 18 гыйнвары, дүшәмбе

Казан шәһәренең 64нче мәктәбе базасында узган «Аксаков укулары» X Республика фәнни-тикшеренү эшләре конкурсына йомгак ясалды . Анда 1-11 сыйныфларда белем алучы 182 укучы һәм Татарстан Республикасы гомуми белем бирү оешмаларының 80 укытучысы катнашты.

Җиңүчеләр арасында безнең укучылар да бар.

3нче секциядә «халык сүзлегенең төсе...»: II дәрәҗә Диплом белән МББУ «Татар Борнашы урта гомуми белем бирү мәктәбе» нең 8нче сыйныф укучысы Гущина Карина , С. Т. Аксакова «гөмбә сүзлеге» эше белән (укытучысы Тимохина Наталья Владимировна) бүләкләнде);

Ә 8 нче «Аксак көзе " секциясендә (өлкән төркем: 5-11 сыйныфлар):

Введенка Бистәсе төп гомуми белем бирү мәктәбенең 9 сыйныф укучысы Фәйзиева Әминә «Петр Алексеевичны Чудесное спасение» (укытучысы Масленникова Яна Андреевна) иҗади эше белән II дәрәҗә Диплом белән бүләкләнде.

Җиңүчеләрне һәм аларның остазларын котлыйбыз! Безнекеләрне бел!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: