Тракторларны һәм авыл хуҗалыгы машиналарын карау һәм кабул итү

2021 елның 10 апреле, шимбә

Барлык авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә тракторларны һәм авыл хуҗалыгы машиналарын карау һәм кабул итү узды.

Предприятие механизаторлары тырыштылар-тракторлар кыр эшләренә әзер. Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белгечләре Машина-трактор паркының әзерлек дәрәҗәсен югары бәяләделәр.

Әлеге чара кысаларында "ВЗП" АҖнең Макыл филиалы территориясендә район җитәкчелеге районның агросәнәгать комплексы ветераннарын хөрмәтләде. Мәсәлән, 60-80 елларда авыл хуҗалыгын үстерүгә зур өлеш керткәннәре өчен ветераннар: Николай Зайцев, Александр Цветков, Владимир Кучумов - тракторчылар, Николай Рогожин-җайга салучы, Фәнил Заһыртдинов - район "Сельхозтехника" берләшмәсенең комбайн депосы начальнигы, Людмила Росихина-"Рассвет" колхозы сыер савучысы, Мөршидә Сәгъдиева - хисапчы-икътисадчы. Марат Зиатдинов барлык ветераннарны җылы котлады һәм намуслы хезмәтләре өчен рәхмәт белдерде. Чарага мәктәп укучылары чакырылган иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: