Юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү комиссиясе утырышы

2021 елның 19 июле, дүшәмбе

Бүген район Башкарма комитеты җитәкчесе Илнур Шакиров рәислегендә Югары Ослан муниципаль районының Юл хәрәкәте иминлеген тәэмин итү комиссиясенең киңәйтелгән утырышы узды.

Утырышта Россия Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ бүлеге, Югары Ослан районы башкарма комитеты, район хастаханәсе, район мәгариф бүлеге, «юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ, паром кичүе хезмәткәрләре, «Волго - Вятскуправтодор» ФКУ һәм «Главтатдортранс» ГКУ вәкилләре һәм башка катнашучылар катнашты.

Көн тәртибендә түбәндәге сораулар торды:

1. Югары Ослан муниципаль районы буенча ЮХИДИ бүлегенең контроль-күзәтү эшчәнлеге һәм район территориясендә аварияләрнең торышы

2. Башлангыч сыйныф укучылары өчен яктылык кайтаргыч аксессуарлар сатып алу буенча чаралар үтәлеше һәм мәктәп маршрутларының проблемалары турында.

3. 2021-2022 елларда уку елы алдыннан урам челтәренең юл тамгасын яңарту буенча планнар турында
4. Гражданнарның мөрәҗәгатьләре каралды.

5. 2021 нче елда Югары Ослан муниципаль районы территориясендә уза торган федераль юл участокларында аварияләрне профилактикалау чаралары.

6. Чехов урамы буенча паром кичүе эшләгән чорда транспорт чарасы хәрәкәтен җайга салу эшен оештыру турында.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: