"Россиянең балалар елмаюлары»

2021 елның 14 октябре, пәнҗешәмбе

Бүген Югары Ослан районы укучылары «Россиянең Балалар елмаюлары» дигән хәйрия акциясендә катнаштылар, ул социаль яктан якланмаган халыкның күп балалы, тулы булмаган гаиләләрдә яшәүче, мөмкинлекләре чикләнгән гаиләләрдә, шулай ук эшсез гаиләләрдә яшәүче балаларга ярдәм итүгә юнәлдерелгән. Акция кече яшьтәге мәктәп балаларында стоматологик сәламәтлекне һәм тормыш сыйфатын яхшыртырга, стоматология авыруларын профилактикалау турында хәбәрдарлыкны арттырырга, авыз куышлыгын алга таба карау буенча тәкъдимнәр белән тәэмин итәргә һәм 6 яшьтән 9 яшькә кадәрге кече мәктәп балаларына Сәламәт елмаю бүләк итәргә мөмкинлек бирә.

Бу акция Яр буе Морквашы, Югары Ослан һәм Югары Ослан гимназияләреннән 80 укучы өчен «Өмет утравы» үзәге һәм район мәдәният йорты ярдәмендә оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: