Шахмат турниры

2021 елның 29 ноябре, дүшәмбе

Шахмат турниры 28 ноябрьдә Яшьләр клубында узды. Турнирда Татарстан Республикасы Югары Ослан һәм Буа районнары шахматчылары катнашты.

Югары Ослан шахматчылары команда җиңүен яулады, алар Буа шәһәре шахматчыларын 28,5:20,5 исәбе белән җиңделәр.

Шәхси беренчелектә беренче өч урынны Югары Ослан шахматчылары яулады. 7 очко нәтиҗәсе белән 1 урынны Маханов Дмитрий, икенче урынны Крюшкин Виктор алды, 5 очко нәтиҗәсе белән Сөләйманов Дамир яулады.

Бу турнирда иң яшь катнашучы Панферов Владислав нәтиҗәсен дә билгеләп үтәргә кирәк, ул Буа шәһәренең иң көчле шахматчыларыннан 3,5 очко сайлап ала алды. Барлык Югары Ослан шахматчылары да диярлек-безнең МПК МБУ шахмат буенча искиткеч тренерыбыз Картапова А. М. тәрбияләнүчеләре

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: