Социаль хезмәткәрләр социаль хезмәтләрдән файдаланучылар белән эшләүнең яңа технологиясен апробацияләячәкләр

2021 елның 30 ноябре, сишәмбе

«Өлкән буын» Федераль проекты кысаларында Югары Ослан районында «Демография» милли проекты кысаларында өлкән яшьтәге кешеләрне һәм инвалидларны озак вакытлы карау системасы тормышка ашырыла, анда Югары Ослан муниципаль районындагы «Өмет утравы» халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәге белгечләре һәрвакыт яңа эш формалары кертергә, социаль хезмәтләр спектрын киңәйтергә омтылалар.

Өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе социаль хезмәткәрләре үз эшләрендә нәтиҗәле тернәкләндерү методларын кулланалар.

Хәзерге вакытта алар тарафыннан «тозлы забава» - тозлы камырдан әвәләп ясау технологиясе актив сынала. Тозлы камырдан әвәләп ясау гаять мавыктыргыч һәм файдалы шөгыль булуы билгеле. Тозлы камыр белән эшләү барышында өлкәннәрдә кулларның вак моторикасы өйрәнелә, аларның җитезлеге кире кайта, вак буыннар эшләнә, шулай ук алар уңай эмоцияләр ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: