"Унике айда кунакта"

2022 елның 10 гыйнвары, дүшәмбе

Кышкы каникуллар-барлык балаларның да яраткан вакыты, чөнки бу елның иң матур чоры, кыш көне генә дә чана, чаңгы, тимераякта шуу, кар көртләренә уйнау, кардан ныгытма кору, кар бабасын сукырайту мөмкинлеге бар.

9 гыйнвар көнне, мәдәният һәм ял паркында район балалар китапханәсе хезмәткәрләре балалар өчен "унике айда кунакта" исемле уен викторинасы үткәрделәр.

Балалар кыш, Яңа ел, кар, бураннар, бураннар турында табышмаклар чиштеләр, кыш турында әкиятләр буенча төрле сорауларга җавап бирделәр, тасвирлау буенча әкият геройларын әйттеләр.

Балаларга төрле конкурсларда, викториналарда катнашу бик кызыклы. Алар укый, тиз арада кабул итәргә мөһим карарлар; фикер йөртергә логически;

катлаулы хәлләрдә хәл итү юлларын табу; баш миенең активлыгын арттыру; дөрес җавап биргәндә ышаныч һәм Җиңү рухын тою.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: