Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче халыкларның телләрен, мәдәниятләрен саклап калуга һәм үстерүгә юнәлдерелгән проектларны гамәлгә ашыруга муниципаль мәгариф оешмалары арасында республика конкурсы

2022 елның 25 мае, чәршәмбе

Югары Осланның «Солнышко» балалар бакчасы проекты, «Кояшкай «балалар медиастудиясе.ру – - Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче халыкларның гореф-гадәтләрен һәм телләрен торгызу һәм саклауга юнәлдерелгән телетапшырулар булдырачак территория, Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче халыкларның телләрен, мәдәниятләрен саклап калуга һәм үстерүгә юнәлдерелгән проектларны гамәлгә ашыру буенча муниципаль мәгариф оешмалары арасында республика конкурсында җиңүче булды.

ТР Мәгариф һәм фән министрлыгының конкурс комиссиясе Мәктәпкәчә мәгарифтә милли компонентны гамәлгә ашыру буенча балалар бакчасы эшен карады. «Кояшкай» балалар бакчасы күп милләтле, шуңа күрә җитәкчелек һәм педагогик коллектив алдында милли мәгариф өлкәсендә бик мөһим бурыч тора - балаларда безнең район һәм республика территориясендә яшәүче халыкларның мәдәнияте, телләре, гореф-гадәтләре, гореф-гадәтләре, фольклоры, тарихы белән кызыксыну тәрбияләү.

Проект бу максатка ирешү, мәгарифтә милли компонентны тормышка ашыру өчен старт мәйданчыгы булачак. Грант акчасына балалар һәм ата-аналар белән берлектә проектны тормышка ашыру өчен яңа интерактив, уен җиһазлары сатып алу планлаштырыла.

Җиңүчеләрне котлыйбыз, киләчәктә дә иҗади уңышлар һәм җиңүләр телибез!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: