Боул спорт мәйданчыгын ачу

2022 елның 31 августы, чәршәмбе

Кичә Боул спорт мәйданчыгын ачу тантанасы булды. Яшь халык өчен актив ял итү зонасы мәдәният һәм ял паркында урнашкан.

Бәйрәм чарасында Югары Ослан муниципаль районы башлыгы Марат Зиатдинов, Югары Ослан муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Илнур Шакиров һәм авыл халкы катнашты.

Сәламләү сүзе белән район башлыгы чыгыш ясады. Марат Галимҗанович ассызыклаганча, хакимиятнең төп бурычларының берсе - үсеп килүче буынны кайгырту, бүген Югары Ослан районында уңай мохитне яхшырту өчен күп эшләр башкарыла. Барыгызны да мәйданчык ачылу белән котлады һәм аның җирле балага зур шатлык китерәчәгенә ышаныч белдерде.

- Рәхмәт! - Районның яшь халкы исеменнән җавап сүзе белән Камилла Мәрдегалимова чыгыш ясады.

Шуннан соң балалар рәхәтләнеп яңа мәйданчыкны үзләштерә башладылар. Ул җирле балалар өчен генә түгел, ел саен үз каникулларын әби-бабайларда кунакта

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: