"Ярдәм янәшә! Ярдәм якын!"

2022 елның 11 октябре, сишәмбе

Хөрмәтле Югары Осланлылар! "Ярдәм янәшә! Ярдәм якын!» хәрби хезмәткәрләребезгә һәм аларның гаиләләренә ярдәм итү. Әлеге тематика буенча актуаль мәгълүмат алу, шулай ук координацияләнгән эш максатыннан әлеге юнәлештә «Ярдәм! Ярдәм якын!"Югары Ослан яшьләр (яшүсмерләр) клубы" МБУ базасында (тел: 2-26-44).

Штаб базасында волонтерлык, психологик ярдәм күрсәтүдән тыш, Донбасс сугышчылары һәм халкы өчен гуманитар ярдәм җыю, шулай ук республика штабы раслаган исемлек буенча хәрби хезмәткәрләр һәм мобилизацияләнгән гражданнар гаиләләре (кушымта 1) оештырылды.

Моннан тыш, «Ак Барс Созидание» Хәйрия фонды белән берлектә ярдәм һәм ярдәм күрсәтү өчен финанс чаралары җыю дәвам итә (максатчан төркем ихтыяҗлары буенча үзәкләштерелгән сатып алулар оештыру планлаштырыла). Түләү реквизитлары кертелгән (кушымта 2).

Игътибар итегез, җыелган гуманитар ярдәм һәм финанс чаралары Татарстан Республикасы хәрбиләренә һәм аларның гаиләләренә ярдәм итүгә тотылачак.

Шулай ук Югары Ослан муниципаль районының хәрби хәрәкәтләр ветераннары, дин әһелләре тарафыннан Югары Ослан муниципаль районының мобилизацияләнгәннәренә ярдәм итү өчен шундый җыеннар оештырылган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: