Миңа игелек белән кагыл

2022 елның 8 декабре, пәнҗешәмбе

7 декабрьдә район мәдәният йортында "миңа Игелек кыл"дип исемләнгән чара узды.

Бу матур бәйрәмдә мөмкинлекләре чикле кешеләр катнашты. Ә менә "Сер" вокаль ансамблендә катнашучылар - җырга гашыйк инвалид кешеләр, концерт программасы белән чыгыш ясап, барысына да үз рухларын, осталыкларын күрсәттеләр. Аларга олы йөрәкле кешебез - Гөлшат Малышевага лаеклы бүләкләр тапшырылды.

Җирле шагыйрәләребез Римма Троицкая һәм Елена Ярцева, "Волжанка" ветераннар хоры, "Иделкәй" коллективы, "яз" яшьләр ансамбле катнашучылары, гармунчы-баянчы һәм җырчы Евгений Алексеев та матур һәм мавыктыргыч чыгыш ясады. Мавыктыргыч алып баручылар Анастасия Якимова һәм Елена Ярцева бөтен Программаны оста һәм җан белән алып бардылар.

Чараны оештыруда һәм үткәрүдә районның социаль хезмәт җитәкчеләре Ирина Алеева, Наталья Сигаева, Тәнзилә Васильева, районның инвалидлар җәмгыяте рәисе Вазыйх Зыятдинов катнашты.

"Өмет утравы" халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге карамагындагы балаларның иҗади эшләре күргәзмәсе һәркемне таң калдырды.
Чара мул табын артында чәй эчү белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: