Конкурсларга рәсми старт!

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

Югары Ослан муниципаль районының әйдәп баручы хореография коллективларының берсе «Конфетти» 19 мартта «Алтын лира»халыкара сәнгать конкурсында уңышлы чыгыш ясады.

Конкурсантлар ике номинациядә номерлар тәкъдим иттеләр: Халык биюе Станичные вечерки һәм Эстрада биюе земля детей.
Югары профессиональ жюри артистларның хәрәкәтләрен башкару осталыгын һәм техникасын, номерны композицион төзүне, репертуарның башкаручыларның яшь үзенчәлекләренә туры килүен, сәхнәлелекне, музыкаль һәм хореографик материалны сайлап алуны һәм туры килүен, шулай ук артистизмны бәяли.

Конкурс программасы компетентлы жюри тарафыннан югары бәяләнә һәм коллектив ике тапкыр I дәрәҗә лауреат дипломына һәм кубогына лаек була, ә укытучы мәдәният һәм сәнгать үсешенә зур шәхси өлеш керткәне, педагогик эшчәнлектә югары казанышлары һәм катнашучыларны әзерләү буенча квалификацияле эше өчен рәхмәт хаты белән билгеләнә.

Нина Валентиновна сүзләренчә:» бу «Созвездие-Йолдызлык» республика конкурсы алдыннан үзенчәлекле "репетиция" булган, ә бу инде башка конкурс кына? башка концерт мәйданчыгы, бөтенләй башка хисләр һәм кичерешләр. Ике көнлек зона этабы, Казанда суперфиналга чыгарга теләүче бик күп талантлы балалар. Бу атмосферага чумгач, иҗат итүне тыю мөмкин түгеллеген аңлыйсың!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: