Яңалыклар 2013

16.12.2013
16 нчы декабрьдә Соболевское авыл җирлеге башкарма комитетыннан Майорова О.Н.,Семина Е.Н., Самойлова Л.А., Якимова Л.А., Тихвинский храмының иерее Савельев В.А. Макыл авылында Татарстан Республикасында экстремизм һәм терроризмга каршы көрәш сораулары буенча уздырылган гражданнар җыенында катнаштылар. Бу чарада район прокуроры А.Р.Галимов, полиция башлыгы М.Данилов һәм иерей В.А.Савельев чыгыш ясап, барлык службаларны һәм халыкны уяу булырга, әгәр терроризм очракларына охшаш хәлләр сизелсә, тиз арада тиешле органнарга хәбәр итәргә чакырдылар.

16.12.2013
16 нчы декабрьдә Соболевское авылы китапханәсенең җитәкчесе Самойлова Л.А. рус язучысы А.Н. Островскийның 90 еллыгына багышланган “Корыч ничек чыныкты” әсәре буенча күргәзмә ясады.

16.12.2013
16 нчы декабрьдә Соболевское авыл җирлегенең Соболевское, Карамышиха, Чулпаниха авыллары эчендәге карны МТЗ – 82 тракторы белән чистарттылар.

16.12.2013
14-16 декабрь көннәрендә “АК БАРС” чикләтелгән җаваплылык җәмгыяте юл хезмәте эшчеләре Соболевское авылының Яр ягы урамы буйлап юл билгеләре урнаштырдылар.

05.03.2013
5 нче мартта Соболевское авыл җирлеге башкарма комитеты секретаре Сёмина Е.Н.район мәдәният йортында уздырылган 2013 елда граңданнарны хәрби хезмәткә чакыру буенча утырышта катнашты. Бу чарагны Татарстан Республикасыныңхәрби комиссары Погодин С.Н. уздырды.Аның эшендә халык хокукларын яклаучы вәкил Сабурская С.Х да бар иде.

04.03.2013
4 нче мартта Соболевское авылы китапханәсе җитәкчесе Самойлова Л.А. үзенең “Авылым тарихы” дигән чыгышы белән район күләмендә узган библиотекарьлар семинарында катнашты

02.03.2013
2 нче март көнне Соболевское авыл җирлеге территориясендәге барлык урамнар һәм Николаев С.С. ның  гаилә фермасына керә торган юл да кардан чистартылды.
09.02.2013
В Соболевском сельском поселении на реке Свияга прошли соревнования по рыбной ловле на мормышку. В которой  приняли участие 18 команд по 3 человека .Организаторы соревнований   генеральный директор  ОАО Марийский Центральный Бумажный комбинат Сташкевич Александр Михайлович, помощник- Новоточинов Сергей Иванович. На территории поселения была развернута полевая кухня ,  для рыбаков организован горячий чай, приготовлена уха из наловленной рыбы.

19.01.2013

19 январь көнне Соболевское авылының Тихвинский храмында зур дини бәйрәм булып узды. Кешеләр һәрвакыттагыча изге су җыйдылар һәм чаң сугу тавышын тыңладылар.

18.01.2013
18 январьда, Югары Ослан муниципаль районы башлыгы урынбасары С.В.Осянин авыл җирлегенә килеп Самойлов һәм Лашмановлар белән урында мөгезле эре терлек үрчетү максатыннан гаилә фермасы ачу турында әңгәмә уздырды..

18.01.2013
1913 елның 18 январенда Соболевское авыл җирлеге башкарма комитеты җитәкчесе Майорова О.Н.район администрациясе бинасында уздырылган “Бердәм Россия” сәяси партиясенең киңәйтелгән утырышында катнашты.

17.01.2013
2013 елның 17 январенда Соболевское авыл җирлеге башкарма комитеты сәркатибе Семина Е.Н. авылның Армия сафларына чакырылучы егетләренә районның Үзәк хастаханәсендә 21 январьда узачак медицина комиссиясенә чакыру кәгазе таратты.

15.01.2013
2013 еның 15 январеннан район РУЭСы  хезмәткәрләре Соболевское авылдындагы телефон станциясен авыл җирлеге административ бинасы АТС ына күчерү өстендә эш алып бара.
Ә  ОАО ПРСО “Татавтодор” юл хезмәте эшчеләре Соболевское ягына таба бара торган һәм авыл җирлегенең башка торак пунктларына керә торган асфальт юлларны берөзлексез чистартып торалар.

14.01.2013
1913 елның 14 январенда Соболевское авыл җирлеге башкарма комитеты җитәкчесе Майорова О.Н. “Эшлекле дүшәмбе” утырышында катнашты. Анда сүз алдагы атналарга планнар турында барды.

14.01.2013
2013 елның 14 январенда Соболевское авыл җирлеге башкарма комитеты сәркатибе Семина Е.Н.  Сайлау кодексындагы үзгәрешләргә багышланган утырышта катнашты. Районның сайлау комиссиясе рәисе Постников В.С. сайлау комиссиясенең 5 елга бер үткәрелүе, сайлаулар буенча резервта торучы комиссия дә 5 елга бер сайлануын белдерде.

14.01.2013
2013 елның 14 – 24 январь көннәрендә Соболевское авылы мәдәният йорты мөдире Якимова Л.А. профессиональ белемен күтәрү курсларында белем ала. Бу чара Югары Ослан районы мәдәният йортында бара. Аны Алабуга шәһәренең мәдәният һәм сәнгать училиәесы укытучылары үткәрә.

Соңгы яңарту: 2021 елның 9 феврале, 21:57

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: