май, 2016 ел
дүшәмбе

Ел саен 16 нчы майда Югары Осланлылар Мари-Эль республикасы чикләрендә урнашкан Суслонгер укыту лагерена барып үзләренең якташлары истәлегенә баш иеп кайталар.

13 нче майда районның медицина хезмәткәрләренең спорт командасы”Сәламәтлек – 2015” дигән 2 нче зона Спартакиадасында катнашты.

Бүген район башлыгы Марат Зиатдинов авыл җирлеге башлыклары белән киңәшмә үткәрде.

Бүген район администрациясенең актлар залында район башлыгы урынбасары С.Осянин җитәкчелегендә эшлекле дүшәмбе узды.

Югары Ослан районының янгын чыгудан саклау хезмәтендә озак еллар намуслы эшләве өчен район башлыгы Грамотасы белән түбәндәгеләр бүләкләнә:

Бөек Ватан сугышына багышланган виртуаль музей виртуаль мәйданда үзенең лаеклы урынын алды. 1 нче ел эшләвенә карамастан, аңа 100 меңнән артык кеше кереп чыкты. Сайтта 4 меңнән артык яңалык басылды.

Дәүләт услугаларын электрон хәлдә тормышка ашыру һәм налог түләүнең сыйфатын арттыру  өчен Россия ФНС нда «Налог түләүченең шәхси кабинеты” сервисы барлыкка килде. Анда түхбәндәге мәгълүматлар бар:

Гаилә җәмгыятҗнең төп элементы буларак кешелекнең һәм буыннарның  киләчәк үсешен тәшкил итә. Ил үсешенә бәя биргәндә иң беренче аның гаилә турында кайгыртучанлыгына, дәүләтнең гаиләгә булган мөнәсәбәтенә бәя бирәләр.

Хөрмәтле Югары Осланлылар!

Сезне барыгызны да район культура йортында 18 нче майда узачак “Сихерле микрофон” дип аталган балалар җыр конкурсының гала-концертына чакырабыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: