июнь, 2017 ел
дүшәмбе

“Яшьләр көне” алдыннан район культура йортында яшьләр өчен бик мавыктыргыч программа хәзерләнгән иде.

26 нчы июнь көнне  район башлыгы Марат Зиатдинов район Советы һәм Башкарма комитеты хезмәткәрләре белән киңәшмә уздырды.

Традиция буенча уздырыла торган “Эшлекле дүшәмбе” не  район башлыгы Марат Зиатдинов алып барды. Көн тәртибендә түбәндәге сораулар куелган иде:

Бүген “Эшлекле дүшәмбе” вакытында район башлыгы Марат Зиатдинов хезмәтендә аерым уңышларга ирешүчеләрне бүләкләде. Алар:

26 нчы майда авыл җирлеге башлыклары җыелышы бик оператив һәм файдалы үтте. Сүз күбесенчә район территориясендәге чүп-чар өемнәре, яз буена урыныннан кузгалмаган кирәксез отходлар турында барды.

Район Башкарма комитеты “Культура бүлегенә” төп белгеч урынын вакантлы икәнен игълан итә.

Россия Федерациясенең Гаилә Кодексының 2017 нче елның 1 нче маенда чыккан 94 нче федераль законның 58 нче маддәсенә “Гражданлык хәле актлары турында” дигән федераль законның 18 нче маддәсенә үзгәрешләр кертелде.

Татар Борнашы мәктәбе укучылары җәйге каникулларны мәктәп лагеренда бик кызыклы уздыра.

Яр Морквашы мәктәбе укучылары җәйге лагерь вакытында Казанның “Татар авылы” ачык һава астынданы музейда булып кайттылар.

19-26 нчы июнь көннәрендә Югары Ослан ның эчке эшләр бүлегенә җинаять эшләре турында 113 гариза кергән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: