июль, 2017 ел
җомга

15 нче апрельдән 9 нчы октябрьгә кадәр пенсионерлар тарафыннан компьютер техникасын өйрәнү дәрәҗәсен билгели торган “Интернетка – рәхмәт!” дигән Бөтенроссия конкурсы узачак.

Хөрмәтле Югары Ослан халкы!

Сезне үзара салым җыю сорауларына мөнәсәбәтегезне белдерүегезне сорыйбыз.

Үзара салым - халыктан авыл җирлнге вәкаләтләренә кергән проблемаларны чишәр өчен җыела торган акча.

Бүген актлар залында район башлыгы каршындагы иҗтимгый Совет утырышы бик оператив һәм эшлекле узды. Аның эшендә район башлыгы урынбасары С.Осянин, Аппарат җитәкчесе Л.Никитина, Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Г.Камалетдинова катнашты.

26 нчы июльдә Югары Ослан районының балигъ булмаган балалар белән эш комиссиясенең чираттагы утырышы булып узды.

Сез сәламәт һәм көчле булырга телисезме? Сезнең өчен районның Үзәк китапханәсендә “Дарусыз сәламәтлек” дигән китап күргәзмәсе ачылды.

Бүген ТР ның авыл хуҗалыгы һәм сәүдә Министрлыгында урып-җыю кампаниясе сорауларына багышланган утырыш булды.

30 нчы июльдә КоАП РФ составына  хокук бозулар турында яңа закон кертелә.

26 нчы июльдә район Башкарма комитетының юридик бүлеге башлыклары Н.Пичугина һәи Е.Салихов ТР ның юстиция Министрлыгы үткәргән ”Юрисдикция һәм арбитраж судта җирле үзидарә органнарының хокукларын яклау” дигән темага вдеоконферециядә катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: